Analiza pierwiastkowa włosów (AWP)

apla

Analiza pierwiastkowa włosów (AWP)

Analiza Pierwiastkowa Włosów. Co to jest?

nowoczesne badanie umożliwiające ocenę stanu odżywienia organizmu. Skład mineralny włosów jest odzwierciedleniem poziomu równowagi fizjologicznej organizmu. Na podstawie ilości 29 pierwiastków (w tym 5 pierwiastków toksycznych) i ich wzajemnych proporcji we włosach powstaje opis charakterystycznych cech metabolizmu badanej osoby.

Chcesz wiedzieć czy właściwie się odżywiasz lub twój organizm zawiera toksyny wykonaj Analizę Pierwiastkową Włosów.

Jakie pierwiastki są oznaczane

W APW badane są najistotniejsze pierwiastki stanowiące o budowie organizmu ludzkiego oraz najważniejsze proporcje między nimi. Oznaczamy 24 biopierwiastki: sód, potas, wapń, fosfor, magnez, cynk, żelazo, miedź, kobalt, molibden, chrom, lit, selen, stront, nikiel, siarka, srebro, mangan, wanad, bor, bar, krzem, jod, cyna oraz 5 pierwiastków toksycznych: rtęć, glin, arsen, kadm, ołów.

Różnica między Analizą Pierwiastkową Włosów a badaniem krwi

Włosy są dobrym materiałem do badania, ze względu na stały skład chemiczny, co umożliwia łatwe ich przechowywanie i transportowanie.

Podstawowym materiałem badawczym w medycynie jest krew. Badania krwi służą głównie do identyfikacji chorób i śledzenia ich przebiegu. Ponieważ krew jest najważniejszą tkanką w organizmie utrzymującą ciągłość procesów życiowych, istnieje wiele mechanizmów buforujących, które dbają aby jej skład był możliwie jak najlepszy. Skład krwi może szybko ulegać zmianie, w zależności od stanu fizjologicznego i od sposobu żywienia. Dlatego na podstawie analizy składu mineralnego krwi ciężko określić stan odżywienia organizmu.

Włosy rosną w stałym tempie 1 cm na miesiąc i chwilowe zmiany stanu zdrowia nie mają wpływu na wynik APW. Włosy gromadząc w sobie wszystkie pierwiastki obecne w organizmie odzwierciedlają stan odżywienia organizmu z okresu ostatnich kilku tygodni.

Opis na podstawie biomol.pl

Zapisz się do mojego newslettera

i bądź na bieżąco