Jak stymulować umysł na 5 sposobów, aby był elastyczny - Kod Równowagi

Blog

Jak stymulować umysł na 5 sposobów, aby był elastyczny

12.10.2020

Gdyby miało być inaczej, byłoby inaczej. Życie bywa trudne. Czasami szukamy wytłumaczenia dlaczego nas „to” spotyka – trudne doświadczenia jak choroby, złożone relacje, kłopoty w domu czy w pracy. Często szukamy winnych. Z tego artykułu dowiesz się, jak sobie z tym radzić w trudnych sytuacjach i czym jest elastyczny umysł.

Elastyczny umysł

Czego uczy nas Dahlajlama? Przyjęcie innego punktu widzenia. Pielęgnując elastyczny umysł potrafimy obejrzeć problemy z innej perspektywy. Nieelestyczny umysł jest przywiązany do swoich przekonań i wyobrażeń, które pomagają mu żyć w świecie komfortu. Inny obrót spraw, niż zakładaliśmy, powoduje frustrację, gniew, wypieranie, szukanie winnych, a nawet depresję. 

Sens życia

Życia nie da się w 100% rozplanować i rozpisać na cele i harmonogramy. Nawet jeśli mamy idealnie zorganizowane życie, zawsze może wydarzyć się coś, co zburzy nasz misterny plan. Ja jednak wierzę, że wszystko dzieje się po coś. Aby znaleźć odpowiedz po co, trzeba być otwartym na przyjrzenie się nowej sytuacji z innej perspektywy. 

5 sposobów, aby ćwiczyć elastyczny umysł

Kiedy pojawią się trudne sytuacje, skrajne emocje, słabość ciała albo niemoc postaraj się się ćwiczyć elastyczny umysł. Zacznij od tego:

  1. Nie trzymaj się kurczowo wyobrażeń o swoim życiu. Zmiany nie będą w perpektywie czasu złe, jeśli je dzisiaj zaakceptujesz 
  2. Bądź otwarty na dziejące się rzeczy. Przyjmij je takie jakie są. Pozbądź się życzeniowości w stosunku do otaczającego świata. Chcesz, aby zawsze świeciło słońce, mleczna czekolada znanej marki była zdrowa, a polityka przejrzysta i służąca dobru wszystkich – to utopia. Przyjmij to co jest. 
  3. Spróbuj technikę coachingową polegającą na „wejściu w czyjeś buty”
  4. Przyjrzyj się co nowa sytuacja mówi o Tobie. Gdzie jesteś? Kim jesteś? Co masz? Co może Ci pomóc? Co Ci przeszkadza?
  5. Stań na macie, jeśli możesz i weź kilka głębokich oddechów. Wycisz ciało i umysł. Bądź obecny w danej chwili. Zrelaksuj się.

Umów się na sesję coachingową i wejdź w czyjeś buty lub sesję relaksacji. 

Podziel się tym wpisem na
Wróć

Może Ciebie również zainteresować:

Nazywam się
Justyna Salamonowicz-Gustaw.

Holistka – dietetyk, coach, trener rozwoju osobistego i biznesu, socjolog, instruktor jogi i relaksacji. Specjalizuje się w prowadzeniu konsultacji i wykładów, tworzeniu szkoleń i programów edukacyjnych wykorzystując holistyczną wiedzę, wyniki badań naukowych (Evidence Based Medicine) oraz wieloletnie doświadczenie zawodowe w obszarze wellbeing. Jej zainteresowania to dobrostan psychofizyczny, biohacking, hormony, jelita, choroba Hashimoto, redukcja stresu, work-life-balance i tematy związane z przeciwstarzeniem. Jest konsultantką merytoryczną książek o zdrowym stylu życia i odżywianiu oraz autorką artykułów naukowych z zakresu dietetyki, Hashimoto, dobrostanu i medytacji. Twórczyni metody oraz marki Kod Równowagi.

Poznaj mnie lepiej
Shopping cart0
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping
0