Urodziny, wzloty i upadki - wywiad w Vogue - Kod Równowagi

Blog

Urodziny, wzloty i upadki – wywiad w Vogue

28.01.2021

W styczniu są moje urodziny. Dokładnie dwa lata temu spełniłam jedno ze swoich marzeń i miałam przyjemność być w Vogue Polska. Potraktowałam to wtedy jak prezent i dobrą wróżbę. Opowiadałam w wywiadzie o swojej drodze zawodowej i Kodzie Równowagi, który stworzyłam z prawdziwej pasji pomagania innym. Mówiłam o braku wiary w siebie i porażkach. To było coś w rodzaju catarsis. Po co Wam to mówię?

Bo chcę, żebyście wiedzieli, że też miałam w życiu trudne momenty­­. To normalne.

Po diagnozie wstydziłam się mówić o chorobie. Bałam się współczucia, krytyki, odrzucenia. Obawiałam się też samej choroby, a ta manifestowała się na wiele sposobów. Jednak odważyłam się o niej mówić publicznie i zaczęłam szukać sposobu, jak sobie z nią poradzić, zamiast się nad sobą użalać.

Często boimy się, że wiadomość o chorobie wpłynie na nasze relacje społeczne i biznesowe. Na początku, po diagnozie, często szukamy winnych albo sami się obwiniamy. Jestem chora, bo żyłam w stresie, coś zrobiłam nie tak, nie badałam się. Stawiamy pytanie, dlaczego ja? Ważnym momentem jest ten, gdy przestajesz pytać: „dlaczego”, a zaczynasz zastanawiać się, co z tym można zrobić. Bo za to, co możesz zrobić, lub nie zrobić, bierzesz odpowiedzialność. Na to masz wpływ.

O marzeniach powiedziałam wtedy:

Zawodowo planuję rozwinąć Kod Równowagi w obszarze online, by móc dzielić się wiedzą i doświadczeniem na większą skalę. Chciałabym też zwiększyć świadomość społeczną na temat tarczycy i jeszcze większej liczbie kobiet pomóc odnaleźć indywidualną ścieżkę do zdrowia i pięknego życia.

Te dwa ostatnie lata nie były dla mnie łatwe. Wiele czynników zewnętrznych spowolniło moje działania. Nie mam pretensji i nie chcę się ścigać. Zrezygnowałam z kolejnych projektów, co było trudne, ale tak wybrałam. Daję sobie przyzwolenie na życie w swoim, zrównoważonym rytmie.

Jednak nie odpuściłam zupełnie. Zapowiadane kursy on-line planuję zrobić w najbliższym czasie. Tego sobie życzę. Urodziny to dobry moment, aby mówić głośno o swoich marzeniach.

Niebawem ruszają zapisy na pierwszy kurs. Zapisz się proszę do newslettera, aby otrzymać wiadomość w pierwszej kolejnośći i skorzystać z lepszej ceny.

Jeśli chcecie przeczytać cały wywiad, jest nadal na stronie Vogue Polska.

Podziel się tym wpisem na
Wróć

Może Ciebie również zainteresować:

Nazywam się
Justyna Salamonowicz-Gustaw.

Holistka – dietetyk, coach, trener rozwoju osobistego i biznesu, socjolog, instruktor jogi i relaksacji. Specjalizuje się w prowadzeniu konsultacji i wykładów, tworzeniu szkoleń i programów edukacyjnych wykorzystując holistyczną wiedzę, wyniki badań naukowych (Evidence Based Medicine) oraz wieloletnie doświadczenie zawodowe w obszarze wellbeing. Jej zainteresowania to dobrostan psychofizyczny, biohacking, hormony, jelita, choroba Hashimoto, redukcja stresu, work-life-balance i tematy związane z przeciwstarzeniem. Jest konsultantką merytoryczną książek o zdrowym stylu życia i odżywianiu oraz autorką artykułów naukowych z zakresu dietetyki, Hashimoto, dobrostanu i medytacji. Twórczyni metody oraz marki Kod Równowagi.

Poznaj mnie lepiej
Shopping cart0
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping
0