Keks, czyli bezglutenowy chlebek bananowy - Kod Równowagi

Blog

Keks, czyli bezglutenowy chlebek bananowy

11.12.2020

Swięta to czas szczególny. Chcemy, aby wszystko było pięknie i smacznie przygotowane. Wysprzątany, udekorowany dom i własne wypieki. Zgodnie z tradycją i oczekiwaniami najbliższych. Ale jak realnie zrealizować ten plan?

Dzisiaj podam Wam przepis na ciasto bananowe, które może zastąpić tradycyjny keks. Jest łatwe do zrobienia, a lekki zakalec, który może się pojawić, w niczym nie przeszkadza

SKŁADNIKI

banany 3 sztuki duże, rozgniecione widelcem
mąka bezglutenowa, może być kukurydziana – 175 gram (1/5 szklanki)
skrobia ziemniaczana 50 gram – 2 czubate łyżki
ksylitol lub cukier kokosowy – około 1/2 szkalnki
proszek do pieczenia – 1/3 łyżeczki
olej kokosowy lub masło klarowane roztopione – 70 gram
jaja kurze duże – 2 sztuki
wiórki kokosowe – ½ szklanki
bakalie (orzechy włoskie pokruszone, rodzynki, daktyle) – 1 szklanka cynamon 1/3 łyżeczki lub 1 kropla olejku cynamonowego
lejek pomarańczowy – 1-2 krople (ewentualnie)
sól szczypta

PRZYGOTOWANIE

  1. Banany rozgniatamy w misce. Dodajemy roztopiony olej lub masło oraz jajka. Mieszamy
  2. W drugim naczyniu łączymy wszystkie suche składniki. Powoli dolewamy mokre składniki. Mieszamy łyżką, aż składniki się połączą.
  3. Ciasto przekładamy do formy wyłożonej papierem do pieczenia posmarowanym tłuszczem. Nagrzewamy piekarnik do 180 stopni i wkładamy ciasto na około 50-60 minut na tradycyjne pieczenie.

Do ciasta możecie dodać dowolne orzechy i suszone owoce. Można dodać więcej słodzika lub bakalii. Sprawdzcie jak Wam najlepiej smakuje.

Smacznego.

Lubisz proste przepisy zajrzy tutaj. 

Podziel się tym wpisem na
Wróć

Może Ciebie również zainteresować:

Nazywam się
Justyna Salamonowicz-Gustaw.

Holistka – dietetyk, coach, trener rozwoju osobistego i biznesu, socjolog, instruktor jogi i relaksacji. Specjalizuje się w prowadzeniu konsultacji i wykładów, tworzeniu szkoleń i programów edukacyjnych wykorzystując holistyczną wiedzę, wyniki badań naukowych (Evidence Based Medicine) oraz wieloletnie doświadczenie zawodowe w obszarze wellbeing. Jej zainteresowania to dobrostan psychofizyczny, biohacking, hormony, jelita, choroba Hashimoto, redukcja stresu, work-life-balance i tematy związane z przeciwstarzeniem. Jest konsultantką merytoryczną książek o zdrowym stylu życia i odżywianiu oraz autorką artykułów naukowych z zakresu dietetyki, Hashimoto, dobrostanu i medytacji. Twórczyni metody oraz marki Kod Równowagi.

Poznaj mnie lepiej
Shopping cart0
Brak produktów w koszyku!
Continue shopping
0